11ak.....

Comunitatea depanatorilor TV incepatori sau avansati
aurelt60
Utilizator nou
Mesaje: 38
Membru din: Joi Apr 24, 2014 2:33 pm
Localitate: Bragadiru Ilfov

11ak.....

Mesaj necitit de aurelt60 »

In urma cu cateva zile am "rasfoit" postarile mai vechi despre placa de baza 11ak30 si unul din colegi facea trimitere la revista depanatorul nr.29 ca punct de plecare pentru o intelegere mai buna a montajului in sine si a defectelor in general. Acum vin eu si multumesc mult pentru ca omul a facut ceva deosebit pentru noi toti cei care depanam din pasiune si nu avem colegi de sfatuiala la necaz. Recunosc ca nu am cumparat niciodata revista si ca am ramas mult an urma cu informatia, dar niciodata nu este prea tarziu daca doresti sa te perfectionezi. Am tras revista la inprimanta si am ramas placut surprins de informatia gasita an ea. Acum a-mi pare rau ca intrebam ce si cum colegii despre diferite defecte, pentru ca revista este deosebit de explicita si merita sa fie citita de toti cei care iubesc electronica, anca o data am vazut ce inseamna sa nu fi pregatit destul. Desi revista a fost editata an 2006 eu acum am descoperit-o dar cred ca niciodata nu este prea tarziu. Recomand sa fie citita si sigur v-a fi de ajutor pentru noi toti. Doresc tuturor colegilor din forum UN AN MAI BUN. PS. daca mai are cineva reviste copiate si poate sa posteze, cred ca ajuta mult ancepatorii sa se documenteze.
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: 11ak.....

Mesaj necitit de PETRE »

Din pacate nu se pot publica aici articole din revista depanatorului din motive de Copyright.....ea poate fi cumparata de pe net, pretul este corect tinand cont de utilitatea ei. Cu multi ani in urma am comandat si eu Depanatorul 29, singura pe care o am dealtfel.
aurelt60
Utilizator nou
Mesaje: 38
Membru din: Joi Apr 24, 2014 2:33 pm
Localitate: Bragadiru Ilfov

Re: 11ak.....

Mesaj necitit de aurelt60 »

Astazi 02.01.2015 am cautat mai multa informatie despre aceasta revista si iata ce am gasit; cei doi oameni care participau la editarea sa, din diferite motive au intrat in conflict si nu mai colaboreaza insa fiecare editeaza separat o revista de specialitate in domeniu. Nu pot spune care este mai buna dar din acest conflict avem de castigat noi cititorii, care iata avem la dispozitie doua reviste si nu doar una. Toti cei care cauta pe net vor gasi mai multe informatii inclusiv numele revistelor, dar si ceva despre numerele editate an trecut.
Scrie răspuns