LCD UE28H4000AW

Comunitatea depanatorilor TV incepatori sau avansati
morocanosul
Mester
Mesaje: 261
Membru din: Lun Mar 26, 2012 10:20 am

LCD UE28H4000AW

Mesaj necitit de morocanosul »

Poate ma puteti ajuta sa aflu si eu ce impedanta ar trebui sa aiba dif-urile externe ? Pana acum am citit manualul de utilizaere=o,am cautat specificatiile tehnice (chiar si la producator,Samsung dar tot ce am reusit sa aflu(inafara de alte caracteristici audio) a fost doar ...puterea 2x5 W!! /6/ Nici pe spate nu scrie nimic,sunt doar mufele standard (HDMIx2,A/V,iesire Audio stereo...Nu as vrea sa-l desfac(inca),deabia are 2 luni.. /63 .in ultimii 20 de ani am tot avut probleme cu TV-urile...superstitii...Mercy! /46/
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: LCD UE28H4000AW

Mesaj necitit de PETRE »

Acest lucru se poate afla numai daca il desfaci si citesti pe difuzoare.
morocanosul
Mester
Mesaje: 261
Membru din: Lun Mar 26, 2012 10:20 am

Re: LCD UE28H4000AW

Mesaj necitit de morocanosul »

ADMIN scrie:Acest lucru se poate afla numai daca il desfaci si citesti pe difuzoare.
Daca il desfac,nu pierd garantia? /63 Asta si intentionez(sa-l desfac),dar eu nu prea am incredere ca functioneaza...macar 2 ani fara probleme,asa ca as vrea sa raman in termenul de garantie,2 ani+2 ani extra garantie! /6/ Nu de alta,dar in ultimii ani am avut o multime de probleme cu TV-urile!! /63 Macar la asta nu trebuie 2 oameni sa-l transporte! /202/
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: LCD UE28H4000AW

Mesaj necitit de PETRE »

Difuzoarele externe probabil sunt unele dedicate facute de producator. Din moment ce nu ai unele originale, eu zic sa nu umbli in el si sa nu faci improvizatii.
morocanosul
Mester
Mesaje: 261
Membru din: Lun Mar 26, 2012 10:20 am

Re: LCD UE28H4000AW

Mesaj necitit de morocanosul »

ADMIN scrie:Difuzoarele externe probabil sunt unele dedicate facute de producator. Din moment ce nu ai unele originale, eu zic sa nu umbli in el si sa nu faci improvizatii.
Probabil am sa-l desfac,asa cum ati spus, impedanta dif-urilor interne ar trebui sa fie si pt.cele externe! /203/ Am sa va tin la curent cu ceea ce voi "decoperi" cand am sa-l desfac...saptamana viitoare! /46/ Mercy.
Scrie răspuns