Inlocuitor trafo linii

Comunitatea depanatorilor TV incepatori sau avansati
gigi56
Mester
Mesaje: 109
Membru din: Sâm Dec 07, 2013 2:55 pm

Inlocuitor trafo linii

Mesaj necitit de gigi56 »

Buna ziua
Vin catre dvs cu o rugamint :
-acest TV E- BODA este un model : 21 Super Slim Silver, si are codul la traful original BSC 62C ( B) acest trafo are pobleme ,si asi dori de la dvs sa-mi spuneti cu ce alt traf linii se poate inlocui pe cel original ,sau unde pot gasi acest traf orignal sau inlocuitor.
Va multumesc frumos de intelegere.
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Inlocuitor trafo linii

Mesaj necitit de PETRE »

gigi56
Mester
Mesaje: 109
Membru din: Sâm Dec 07, 2013 2:55 pm

Re: Inlocuitor trafo linii

Mesaj necitit de gigi56 »

Va multumesc foarte frumos domnule Petre pentru catalogul postat de dvs cu originalul tarfului linii si inlocuitor, dar scuze daca nu va auparati la ce firma se gasesc aceste trafuri linii HR ?
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Inlocuitor trafo linii

Mesaj necitit de PETRE »

Cu internetul in fata nu ar trebui puse astfel de intrebari.
https://www.electronicservice.ro/cumpar ... 073-304144
gigi56
Mester
Mesaje: 109
Membru din: Sâm Dec 07, 2013 2:55 pm

Re: Inlocuitor trafo linii

Mesaj necitit de gigi56 »

-da poate aveti dreptate cu internetul in fata nu ar trebui pus intrebari dar e foarte necesar de informati pentru ca la unele firme nu confirma ca au pe stoc si mai ascunde si preturile si pune conditi de a vedea pretul , si nu poti intreba intr-o forma sau alta.Eu am mai comenzi pentru trafuri de linii HR dar stieam precis ca aceea firma ca are numai trafuri linii HR la un pret covenabil pentru client si meserias si faceam comanda ,dar acum acea firma nu mai comercelizeaza trafuri linii ,la aceasta firma preturile sunt cam piperate si clintului nu plateste asa scump trafo linii si plus transport si manopera si renuta la reparatiea TV-ului ,si de aceea caut trafo linii la o firma unde au pret in jur 15 -25 sau 30 lei mai eftine, poate fi traful din china cu codul original sau cu codul inlocuitor ,
Va multumesc .
Scrie răspuns