Intek m-550 power

CQ de YO si totul despre undele radio
girolamo
Utilizator nou
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 08, 2012 10:45 pm

Intek m-550 power

Mesaj necitit de girolamo »

Buna seara
Rog .."colegii" ! daca au ceva informatii despre acesta statie.
Ma refer in primul rind la ceva modificari si mai ales la dump-ul eepromului 24lc02.
Multumesc anticipat
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Intek m-550 power

Mesaj necitit de PETRE »

Manualul service poate fi vazut aici: http://www.cbforumas.lt/upload/manuals/ ... 550_um.pdf
Cat despre dump nu am gasit nici un rezultat.... poata nu exista.
In fisierul atasat gasesti un material despre modificarea puterii de emisie.
Fişiere ataşate
MK550 modificarea puterii.rar
(409.51 KiB) Descărcat de 345 ori
medmex42
Utilizator nou
Mesaje: 1
Membru din: Lun Dec 14, 2015 2:16 am

Re: Intek m-550 power

Mesaj necitit de medmex42 »

Salut,sant nou pe forumum am o statie INTEK M-550 POWER nu stiu ce sa zic daca ma-m pacalit sau nu am montat-o la masina am luat si o antena micuta sa zic asa cam de 80-90 cm ca sa o pot lua de pe masina sa o bag in porbagaj, cand comunic cu tiristi sau cu cineva sa ma anunte de MCV mi se raspunde dar de multe ori ai aud cu intrerupere de fff multe ori ai aud asa si nu prea inteleg nimic ma poate ajuta si pe mine careva sa fie din cauza anteni trebuie una mai mare sau,am uitat sa mentionez ca antena e calibrata,am avut o problema cu antena,antena vine pusa pe plafoniera masina spate vine firu pe sub usa de porbagaj am observa intr-o zi ca erea jupuit cablu aproape de langa talpa si usa porbagajului se vedeau putin litele de la antea sa zic asa cred ca ereau cateva lite rupte am bandajat locu cu banda neagra nu se mai vede acum litele si am gasit o pozitie mai buna pentru cablu antena ramanand tot pe pozitie sa fie din cauza aia cea ce nu-mi vine sa cred va rog daca ma poate ajuta careva Sarbatori fericite si la Multi Ani! /46/
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Intek m-550 power

Mesaj necitit de PETRE »

ar trebui sa incerci cu o alta antena
Scrie răspuns