Tberius
Utilizator nou

nelamuriri tablou electric proaspat montat

Vin Mai 29, 2020 9:13 pm

Salut, sunt nou pe aici si nu am decat notiuni vagi privind instalatiile electrice. Sper ca sa nu deranjez cu nimic cu intrebarile mele si ca sa fie locul potrivit unde le pun

Astazi mi-am schimbat tabloul in casa dupa aproximativ 20 de ani.

S-au folosit doar sigurante diferentiale Schneider 16 amperi respectiv 10 a pt prize si iluminat , releu protectie supratensiune si subtensiune ETI HRN 33 impreuna cu , contactor Schneider ICT 40a si o siguranta schneider de 6a.

As dori sa stiu daca este normal sa se auda un mic zgomot de fond din zona contactorului si acesta sa fie cald mai exact sa aiba o temperatura de 43-46 de grade la suprafata lui? Sunt normale aceste lucruri?

Multumesc
0 x

Gicu
Sponsorul PowerForum.ro

Pană dai de un raspuns bun, ia de aici un banc!

Scufita rosie se duce s-o vada pe bunica si deodata vede pe lupul rau in spatele unui tufis. Se duce la el si zice:
- Oh ! Ce ochi mari ai. Si lupul pleaca fara sa zica nimic.Mai departe pe drum, scufita rosie vede acelasi lup ascuns dupa un pom:
- Oh ! Ce urechi mari ai ! lupul fuge din nou.
Un pic intrigata de acest comportament, scufita rosie isi continua drumul. Dupa ceva timp revede lupul ascuns de data asta dupa o borna kilometrica.
- Oh ! Ce dinti mari ai ! la care lupul incepe sa urle:
- Lasa-ma dracu' sa ma cac linistit !
PETRE
Site Admin
x 9
x 27

Re: nelamuriri tablou electric proaspat montat

Sâm Mai 30, 2020 2:53 pm

Nu are voie sa se incalzeasca....ori este defect, ori ceva fire nu sunt stranse bine.
0 x

Gicu
Sponsorul PowerForum.ro

Înapoi la “Instalatii electrice”