galaxy s2

Probleme, scheme si idei reparare telefoane
Minel
Utilizator nou
Mesaje: 1
Membru din: Vin Sep 27, 2013 4:32 pm

galaxy s2

Mesaj necitit de Minel »

Va salut.Imi puteti da si mie va rog mult un sfat.Am un S2.Nu mai merge camera absolut deloc.Intra in modul camera,dar nu se mai vede nimic.Nici camera frontala!Am fost cu el la doctor in giurgiu,iar acel baiat mi-a spus ca-i face o proba cu o alta camera.Dupa ce l-a desfacut,mi-a zis ca are urme de umezeala,adica a luat apa.Telefonul a stat o saptamana la un nepot al meu,dar mi-a zis ca nu i-a facut absolut nimic.Baiatul de la service nu a vrut sa mai continue ceea ce a vrut sa faca.Dati-mi un raspuns va rog: Chiar nu se mai poate face nimic?este posibil sa fie de la placa de baza?,Modulul de camera are legatura directa cu placa de baza?..Dati-mi va rog un raspuns!
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: galaxy s2

Mesaj necitit de PETRE »

Daca meseriasul a zis ca-i grav inseamna ca nu prea se mai poate face nimic. Eventual poti incerca la un alt service....chiar unul online daca nu mai exista altul in oras la tine. Poti pierde doar taxele de livrare, care oricum pentru greutatea unui telefon sunt f mici.
vally
Utilizator nou
Mesaje: 12
Membru din: Joi Ian 09, 2014 11:38 pm

Re: galaxy s2

Mesaj necitit de vally »

Salut......cand are umezeala pe integrat nu se mai deschide.........lasa-l cateva zile fara baterie langa o sursa de caldura si daca este de la umezeala se va deschide....eu am patit acelasi lucru si dupa cateva zile de stand by a revenit la normal........
Scrie răspuns