Modul inchidere centralizata ART095-L

Instalatii si montaje pentru masini
vallyyy
Utilizator nou
Mesaje: 13
Membru din: Dum Iul 06, 2014 10:47 am

Modul inchidere centralizata ART095-L

Mesaj necitit de vallyyy »

Va salut ! Am montat acest modul pe masina astazi, o Astra G,insa cum nu sunt de meserie ma intereseaza conform schemei atasate mai jos cum procedez cu jumperul de inchidere electrica/inchidere pneumatica? Ideea este ca vreau sa ramana setat pe 0.5 secunde nicidecum pe 3.5 secunde si din schema chiar nu-mi pot da seama daca cu jumperul pus sau dat jos. Ultima oara cand m-am jucat cu jumperii astia mi-au cedat actuatoarele in 3 luni dupa ce l-am setat pe 3.5 secunde,practic mi le-a fortat si s-au rupt niste rotite in ele.Multumesc anticipat !
Fişiere ataşate
IMG_4244.JPG
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Modul inchidere centralizata ART095-L

Mesaj necitit de PETRE »

Mi se pare deosebit de simplu din moment ce acolo sunt aratate doar doua obtiuni....vezi ce face cu jumper-ul pus si daca este nevoie scoate-l. Nu cred ca se poate distruge ceva in oricare din pozitii. Daca ceva a cedat dupa trei luni sigur nu s-a intamplat din cauza setarii timpului.
vallyyy
Utilizator nou
Mesaje: 13
Membru din: Dum Iul 06, 2014 10:47 am

Re: Modul inchidere centralizata ART095-L

Mesaj necitit de vallyyy »

Nu-mi pot da seama doar din auzite daca lucreaza 0.5 secunde sau 3.5 ,optiunile sunt, da, din pacate e gandita prost schema,practic sunt 2 pini si un singur jumper,daca e pus e intr-un fel ,daca e fara jumper e in altfel,insa nu-mi pot da seama din schema
Scrie răspuns