Inchiderea centralizata ford focus 1,8 tddi 2002

Instalatii si montaje pentru masini
Gica Dascalu
Utilizator nou
Mesaje: 6
Membru din: Dum Dec 07, 2014 5:45 pm

Inchiderea centralizata ford focus 1,8 tddi 2002

Mesaj necitit de Gica Dascalu »

buna am oproblema cu inchiderea centralizata,acum cu ceva tinp in urma am parcurs un drum de 200km. dupa care nu mai puteam inchide masina,nici cu cheia,nici cu telecomanda,dar dupa aprocsimativ 1,2 ore se incuia si cu cheia si cu telecomanda,am fost la elicrician si ma pus sa schinb broasca de la use pe partea stinga.Am schinbato dar nu a durat prea mult tinp si vechea poveste, am decis sa schinb centralizarea masini dupa ce am schinbato cu un modul PNI 288 doua telecom.m-ia functionat 2 luni dupa care vechea poveste am ajuns la elict.m-ia zis sa schinb broasca de pe partea dreapta. Va rog daca este cineva in masura sa-mi spuna si mie care este problema. Deci circul 1,2 ore in interior orasi si nu se mai incuie se raceste masina (adica motoru)apoi se incuie si cu cheia si cu telec.care pote fi problema?
vzmirifis
Utilizator nou
Mesaje: 8
Membru din: Lun Ian 26, 2015 6:41 am

Re: Inchiderea centralizata ford focus 1,8 tddi 2002

Mesaj necitit de vzmirifis »

daca era vorba concret despre schema electronica te putea rezolva oricine .din exp proprie modulul se defecteaza nu broasca sau electromagnetul .cel mai bine dumneavoastra apelati la un service autorizat ford care va masura mudulul firele intre modul si electromagnet caci despre ele e vorba,cumva in anumite conditii ,se aflau in scurtcircuit in momentul cand s-a produs prima data incidentul si din aceasta cauza s-adefectat sau se defecteaza mereu modulul inchiderii centralizate
Scrie răspuns