Resetare chip toner Samsung ML 1665

Problemele calculatoarelor, componente, imbunatatiri performante
Avatar utilizator
mihaib
Mester
Mesaje: 147
Membru din: Dum Iul 01, 2012 6:53 pm
Localitate: Bucuresti

Resetare chip toner Samsung ML 1665

Mesaj necitit de mihaib »

Daca imprimanta veche s-a defectat, am procurat de la cineva un Samsung ML1665 aproape noua, cu doar 560 pagini imprimate. Acum am rugamintea daca ma poate invata cineva cum sa fac resetarea chipului de la toner (MLT-D1042S), fiindca am luat toner refil si l-am incarcat, dar trebuie schimbat sau resetat si chipul. Memoria de pe chip este 92121. Am vazut pe youtube mai multa variante de resetare, dar nu stiu cum au facut si mai bine sa ma indrume cineva care a mai facut asa ceva. Va multumesc
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Resetare chip toner Samsung ML 1665

Mesaj necitit de PETRE »

Avatar utilizator
mihaib
Mester
Mesaje: 147
Membru din: Dum Iul 01, 2012 6:53 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Resetare chip toner Samsung ML 1665

Mesaj necitit de mihaib »

Multumesc ADMIN pentru adresa, sa vedem in ce masura ma poate ajuta avand in vedere ca sunt modele diferite de imprimante.
Avatar utilizator
mihaib
Mester
Mesaje: 147
Membru din: Dum Iul 01, 2012 6:53 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Resetare chip toner Samsung ML 1665

Mesaj necitit de mihaib »

Inca odata multumiri ADMIN, cel de la adresa specificata m-a ajutat cu resoftarea imprimantei si pentru siguranta si softul original si toate acestea la un pret cu mult mai mic decat cel practicat curent.
johnnycomputers
Utilizator nou
Mesaje: 13
Membru din: Joi Ian 17, 2013 3:04 pm

Re: Resetare chip toner Samsung ML 1665

Mesaj necitit de johnnycomputers »

mihaib scrie:Inca odata multumiri ADMIN, cel de la adresa specificata m-a ajutat cu resoftarea imprimantei si pentru siguranta si softul original si toate acestea la un pret cu mult mai mic decat cel practicat curent.
Cu mare placere. Daca te pot ajuta cu alte informatii referitoare la alte modele de imprimanta , ma gasesti aici.
Numai bine!
Stiai ca poti imprima cu pana la 85% mai ieftin?
www.eReset.com
Scrie răspuns