activare wind.10 home

Problemele calculatoarelor, componente, imbunatatiri performante
Avatar utilizator
costy69
Mester
Mesaje: 194
Membru din: Sâm Iun 07, 2014 7:25 pm

activare wind.10 home

Mesaj necitit de costy69 »

salutare am cumparat un leptop lenovo si am bagat wind.10 home de pe un dvd original cumparat cu licenta dar pe alt calc.al uni amic si nu am bagat licenta si acum imi cere sa activez wind.
as dori un program de activare wind 10 home care functioneaza si cit timp e activat
multumesc
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: activare wind.10 home

Mesaj necitit de PETRE »

mama ei de virgula ca nu inteleg mare lucru
vrei sa instalezi pe doua pc-uri?
sa inteleg ca pe leptop-ul tau merge dar pe PC nu?
dan-a2
Mester
Mesaje: 280
Membru din: Lun Oct 10, 2011 2:07 pm
Localitate: PH

Re: activare wind.10 home

Mesaj necitit de dan-a2 »

Chei si alte informatii gasesti pe net , forumul nu incurajeaza ... stii tu ce ...
Avatar utilizator
costy69
Mester
Mesaje: 194
Membru din: Sâm Iun 07, 2014 7:25 pm

Re: activare wind.10 home

Mesaj necitit de costy69 »

ca sa fiu inteles pe leptop am probleme cu activare wind.10
am avut un dvd cu win.10 home cumparat din magazin cu licenta al uni amic si mi l-am instalat pe leptop ca sa vad ca functioneaza leptopul si nu am activat wind.10 ca nu aveam licenta sau kei prod.crezind ca 30 zile e ok pot folosi, dar dupa 2 zile a aparut mesaj in coltul din dreapta activare wind.si am cerut atunci un ajutor un program ca sa trec peste problema
Am gasit pe net arhivator wind.10 si anume KMSpico10.2.1 unde imi cere sa dezinstalez wind.defender am facut si instalat a disparut mesajul cu activare wind.10.dar nu mai pot sa activez defender iar wind.10 la setari imi apare ca neactivat am mesaj eroare acum 0x80070424 iar la inceput am avut 0x803f7001
daca nu se poate da un raspuns aici poate ma ajuta-ti cu mesaj privat
multumesc,
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: activare wind.10 home

Mesaj necitit de PETRE »

Trebuie sa iei legatura cu cei de la Microsoft Romania, altfel nu-l poti activa.
Scrie răspuns