programe blocate

Aplica aici daca un program iti da dureri de cap
mts33
Utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: Mie Apr 17, 2013 12:57 pm

programe blocate

Mesaj necitit de mts33 »

Va salut ! Am un laptop Sony Vaio cu windows 7 home premium pus pe el si am o problema , va rog ajutati-ma daca puteti . De cateva zile mi-a expirat antivirusul , banuiesc ca de aici au inceput problemele . In timp ce descarcam un joc mi s-a blocat calculatorul . Nu pot sa mai intru in niciun program decat daca nu sunt conectat la net . Chiar si fara net , merge destul de greu . Am reusit sa pun un antivirus , dar degeaba , dupa scanare nu-mi apare niciun virus . Nu stiu ca sa-i fac . Cum il conectez la net se blocheaza orice program ( nici internet exporer nu-mi deschide ) .Am vrut sa intru in bios sa dau un recovery , dar nu stiu cum ( am incercat si cu esc. si cu F 8 ; 9 ;10 ;11 ;12 si nimic nu se intampla ) Daca ma poate ajuta cineva , va rog sa o faceti mai pentru incepatori , adica mai in detaliu , deoarece sun un amator in ale calculatoarelor . Va multumesc !
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: programe blocate

Mesaj necitit de PETRE »

Ai dezinstalat antivirusul vechi? Start > Panou de control > instare/dezinstalare programe
mts33
Utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: Mie Apr 17, 2013 12:57 pm

Re: programe blocate

Mesaj necitit de mts33 »

Pe cel vechi l-am dezinstalat , am pus altul nou , aceleasi simptome , atat timp cand nu sunt conectat la net merge orice program , cum ma conectez , se bocheaza toate programele
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: programe blocate

Mesaj necitit de PETRE »

As incerca si o reinstalare drivere eternet.....trebuie sa le gasesti tot in lista de programe instalate.
mts33
Utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: Mie Apr 17, 2013 12:57 pm

Re: programe blocate

Mesaj necitit de mts33 »

o sa incerc si o sa revin cu un raspuns . Multumesc mult !
vally
Utilizator nou
Mesaje: 12
Membru din: Joi Ian 09, 2014 11:38 pm

Re: programe blocate

Mesaj necitit de vally »

Ai un virusache ....in momentul conectari la internet se activeaza si incepe sa pape resurse.......incearca : CTRL + ALT + DEL deschide task manager mergi la processes si inchide programele care nu au ce cauta acolo.....
Ai 10 % sanse cu un antivirus free sa-l scoti........cel mai bine instaleaza din nou sistemul de operare si pe viitor fi mai atent.
Scrie răspuns