"cercetare"...

Pentru cei cu simtul umorului dezvoltat
Avatar utilizator
ANDRASONI
moderator
Mesaje: 1325
Membru din: Mie Oct 12, 2011 11:33 am
Localitate: CLUJ-NAPOCA
Contact:

"cercetare"...

Mesaj necitit de ANDRASONI »

Cercetătorii au dovedit, în urma unor sondaje, că mai multe afirmaţii sunt adevărate, în general. Citeşte şi convinge-te!


1. S-a dovedit ştiinţific că femeile sunt mulţumite cu o mică atenţie... Nu contează că e Visa sau Mastercard!

2. Nu contează dacă paharul e pe jumătate gol sau pe jumătate plin. Ceea ce contează e că este loc pentru vodka.

3. Dumnezeu a creat Cerul şi Pământul. Restul a fost fabricat în China.

4. Dacă femeile ar conduce lumea, n-ar mai exista războaie. Doar nişte ţări invidioase, care nu-şi vorbesc.

5. Copiii lăsaţi nesupravegheaţi pe bancheta din spate duc la apariţia accidentelor! La rândul lor, accidentele de pe bancheta din spate duc la apariţia copiilor.
"In timp ce faptele sunt rigide,adevarul este flexibil."Edward A.Murphy
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: "cercetare"...

Mesaj necitit de PETRE »

La pct.1 eu zic ca-i asa: Poti sa ai toti banii din lume daca nu-i "stalpul casei" (cunoscut si sub denumirea de "impaciuitorul") bun, degeaba....iti ia jumatate din avere si pleaca la altul.
morocanosul
Mester
Mesaje: 261
Membru din: Lun Mar 26, 2012 10:20 am

Re: "cercetare"...

Mesaj necitit de morocanosul »

La pct.4 cred ca am avea de castigat! Industria cosmeticelor va creste simtitor(oare?)! /204/ De aici vor veni bani la buget,dezavantajul este ca vom petrece mai mult timp la "cratita"!! /6/ (cu ocazia asta poate mai invatam/experimentam noi retete!!). /25/ Aveti grija cand apar promotiile la TIGAI,se vor arde mai des ca tranzistorii!! /63
Avatar utilizator
nicumicu
Electronist avansat
Mesaje: 438
Membru din: Mar Iun 12, 2012 10:41 am
Localitate: Bacau
Contact:

Re: "cercetare"...

Mesaj necitit de nicumicu »

Continuare:
6. Traim niste vremuri in care pizza se livreaza mai repede decat ajunge salvarea.

7. Vreau sa stiu de ce Noe nu a omorat tantarii pe vremea cand erau doar doi?

8. Cenusareasa e dovada vie ca pantofii iti pot schimba viata.

9. Mai bine Durex decat Pampers.

10. Gandesc, deci exist. Dar toata lumea care exista gandeste?

11. Se pare ca Dumnezeu iubeste oamenii prosti. De aceea a creat atat de multi.

12. Sa nu te joci cu inima unei femei, caci este doar una. Mai bine joaca-te cu sanii ei - sunt doi!

13. Viata mea e precum terenurile de la Wimbledon , nu vezi decat iarba si linii.

14. Prietenii exista pentru ca in cazul in care ai o zi proasta, sa ii poti vizita si sa le strici si lor ziua.

15. Ce spune o bucata de paine unei pizza? - Unde esti, placintica garnisita!

16. Soacra e ca un amestec de condimente - se amesteca in orice.

17. Unele femei sustin ca toti barbatii sunt la fel. Cine le-a pus sa-i incerce pe toti?

18 . Daca ma vorbesti pe la spate, inseamna ca nu esti in pozitia in care sa-mi poti da peste nas.

19. Niciodata nu ne maturizam cu adevarat. Invatam doar sa ne purtam in public.
Scrie răspuns