Bancuri cu politisti

Pentru cei cu simtul umorului dezvoltat
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Bancuri cu politisti

Mesaj necitit de PETRE »

O polițistă dirija circulația într-o intersecție mare. La un moment dat a simțit ca-i vine ciclul. Ce sa facă? Ce sa facă? Mai avea încă 5 ore de lucru și din intersecție nu putea sa plece… asa că l-a rugat prin stație pe colegul de birou să-i aducă pachetul cu tampoane din dulapul ei. Colegul aprobă și ea lucrează mai departe fiind cu ochii-n patru. Trece o oră, colegul nu vine. Trec două, trec trei… ea, disperată. După patru ore mașina politiei oprește în intersecție și colegul flutură vesel cutia de tampoane.
Polițista, nervoasă, îi spune:
– Nesimțitule!!! Unde naiba ai stat ?
Polițistul răspunde vesel:
– Știi, când ai spus prin stație că ți-a venit ciclul, a dat șeful o sticlă de whiskey , apoi a venit colegul Ionescu cu o ladă de bere… apoi am dat și eu un rând… că mi s-a luat și mie o piatră de pe suflet …!!!
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Bancuri cu politisti

Mesaj necitit de PETRE »

Un politist la o agentie CEC:

- Am o suma depusa... Pot s-o scot?

- Desigur, ii raspunde functionara de la ghiseu.

Dupa inmanarea banilor si numararea lor, politistul intreaba:

- Acum pot sa-i depun inapoi?

- !??

- Am vrut doar sa vad daca sunt toti.
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Bancuri cu politisti

Mesaj necitit de PETRE »

Un poliţist cade într-un canal fără capac. Iese, se propteşte cu un cot pe gura canalului şi apelează la logică:
- Dacă era capacul pus, cum mai ieşeam eu de-aici?
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Bancuri cu politisti

Mesaj necitit de PETRE »

Politistul catre sofer:
- Va rog, sa coborati din masina!
- Sunt prea beat, urca tu!
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Bancuri cu politisti

Mesaj necitit de PETRE »

M-am dus la Poliţie şi am raportat că un nenorocit cu o mască m-a tăiat cu cuţitul şi mi-a luat toţi banii.
- Îmi pare rău, domnule, mi-a spus poliţistul, dar nu putem aresta un medic chirurg.
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Bancuri cu politisti

Mesaj necitit de PETRE »

Un poliţai se urcă în autobuz şi taxeaza două bilete. Un călator, care îl vede că este singur îl întreabă:
-De ce ai taxat domnule, 2 bilete?
-Păi, daca pierd unul, îl am pe celălalt!
-Şi dacă le piezi pe amândouă?
-Am abonament!..
/203/
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Bancuri cu politisti

Mesaj necitit de PETRE »

Un şofer gonea cu 150 km/oră. Vede girofarul unei maşini de poliţie în oglindă si accelerează. După o vreme, vede că nu poate scăpa de poliţist şi trage pe dreapta. Poliţistul îi spune:
– Am avut o zi groaznică şi vreau sa ajung acasă. Dar mi-a plăcut urmărirea. Aşa că zi-mi o scuză bună şi te las să pleci.
– Acum trei săptămâni, nevastă-mea a fugit cu un poliţist, zice şoferul. Când te-am văzut în spate, am crezut că vrei să mi-o aduci înapoi.
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Bancuri cu politisti

Mesaj necitit de PETRE »

- Dv. l-aţi accidentat? îl întreabă agentul de circulaţie pe automobilistul care, ieşit din maşină, priveşte buimac la omul întins pe trecerea de pietoni.
- Nu l-am accidentat, ferească sfîntul, nici nu l-am atins! Voia să treacă, i-am cedat trecerea şi el, de uimire, a leşinat!
petre67

Re: Bancuri cu politisti

Mesaj necitit de petre67 »

La un examen de intrare în poliţie, s-au prezentat 3 concurenţi, doi dintre ei fiind pilele cuiva mare din poliţie.
Intră primul concurent, pila domnului colonel X şi examinatorul întreabă:
- După cum ştiţi, în anul 1907 a avut loc o mare răscoală ţărănească la care au participat peste 40.000 de ţărani. Puteţi să-mi spuneţi în ce an a avut loc aceasta răscoală?
- În anul 1907.
- Perfect, sînteţi admis.
Intră al doilea concurent, pila domnului general Y.
- După cum ştiţi, în anul 1907 a avut loc o mare răscoală ţărănească la care au participat peste 40.000 de ţărani. Puteţi să-mi spuneţi cîţi ţărani au participat la această răscoală?
- Peste 40.000.
- Perfect, sînteţi admis.
Intră al treilea concurent. fără nici o pilă.
- După cum ştiţi, în anul 1907 a avut loc o mare răscoală ţărănească la care au participat peste 40.000 de ţărani. Puteţi să-mi scrieţi numele şi adresa fiecăruia?
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Bancuri cu politisti

Mesaj necitit de PETRE »

Se plimba politistul prin sectie intr-o noapte, ingandurat. Comandantul il vede si il intreaba:
- Ia zi, ma, ce te framanta?
- Pai, comandante, ma intreb, unde se duce curentul electric dupa ce stingem luminile?
- Ma, .. buna intrebare… Lasa-ma sa gasesc raspunsul si-ti zic.
Dupa o saptamana vine comandantul, grabit, la politist si zice:
- Stinge toate luminile in sectie! Asa… Acum deschide frigiderul… Acum vezi, ma, unde se ducea toata lumina?!...
Scrie răspuns