Mai avem tara???

Aici se poate discuta despre aproape orice.
Avatar utilizator
ANDRASONI
moderator
Mesaje: 1325
Membru din: Mie Oct 12, 2011 11:33 am
Localitate: CLUJ-NAPOCA
Contact:

Mai avem tara???

Mesaj necitit de ANDRASONI »

MAI AVEM TARA? UN EXEMPLU DE PAROXISM DEMOCRATIC
Când o să priceapă toată lumea că investitorii străinii nu vor binele nostru, ci doar al lor?
Introducere: ”În 16 noiembrie dimineaţa, înainte de alegeri, situaţia în România era după cum urmează: tot petrolul şi jumătate din resursele de gaze – la austrieci;
distribuţiile din energie (cele care strâng banii) – la nemţi şi francezi în cazul gazelor, la italieni, nemţi şi cehi în cazul electricităţii, la austrieci, kazahi şi ruşi în cazul carburanţilor;
băncile – la austrieci, greci şi francezi;
industriile câte mai există – la nemţi, britanici, ruşi, italieni etc;
telefonia – la francezi, britanici şi nemţi;
pădurile (probabil peste jumătate) – la austrieci, unguri, nemţi;
pământurile agricole (probabil peste 40%) – la italieni, unguri, danezi etc. În 16 noiembrie, la închiderea urnelor, după victoria zdrobitoare, tabloul era acelaşi. Si aşa va rămâne. Fraţilor, nu veţi lua nimic înapoi!
Actualii deţinători vând scump, nu dau gratis precum statul român! Și v-au luat şi banii, ca să nu aveţi cu ce cumpăra!” (Ilie Șerbănescu) /13/
"In timp ce faptele sunt rigide,adevarul este flexibil."Edward A.Murphy
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Mai avem tara???

Mesaj necitit de PETRE »

Lipseste ceva: sa ne faca chinezii autostrazi.....sa fie toata tara plina de bariere unde stau unii cu puta mica sa te taxeze daca vrei sa mergi din punctul x la y.
Sigur ca suntem vanduti si nu producem aproape nimic. Importam pana si pamant pentru flori sau brichete de rumegus.


A, ne mai trebuie un guvern de dreapta care sa faca din nou adevarate reforme, sa mai inventeze o criza, sa mai schimbe odata bordurile samd.
Avatar utilizator
ANDRASONI
moderator
Mesaje: 1325
Membru din: Mie Oct 12, 2011 11:33 am
Localitate: CLUJ-NAPOCA
Contact:

Re: Mai avem tara???

Mesaj necitit de ANDRASONI »

"A, ne mai trebuie un guvern de dreapta care sa faca din nou adevarate reforme, sa mai inventeze o criza, sa mai schimbe odata bordurile samd."
Astia vor din nou la guvernare..., n-au idei, n-au oameni competenti si determinati ca sa faca ceva...,Videanu are tupeul sa iasa in fata si sa spuna ca dat fiind faptul ca este arestat firma lui pierde bani...,imi vine sa-i plang de mila.Cred ca nu o sa-si mai permita sa platesca o masa la unul din restaurantele din Monte Carlo mii de euro pe seara (fapt relatat de un cunoscut care a vazut acest lucru, banuind ca este ceva arab care are sonda in spatele casei...).
http://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&q=& ... GQ&cad=rja
Si asta este doar "la vedere"... /13/
"In timp ce faptele sunt rigide,adevarul este flexibil."Edward A.Murphy
alinaradu
Utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: Vin Apr 24, 2015 5:37 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mai avem tara???

Mesaj necitit de alinaradu »

Avem si tara, avem si drapel national. Hai sa cinstim cum se cuvine Ziua Tricolorului!
Imagine
Scule detop performante
morocanosul
Mester
Mesaje: 261
Membru din: Lun Mar 26, 2012 10:20 am

Re: Mai avem tara???

Mesaj necitit de morocanosul »

Avem si tara,si drapel,dar dupa atatea privatizari pe 1 E, ma tem ca vom fi tratati ca niste imigranti,in propria noastra tara...! /63
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Mai avem tara???

Mesaj necitit de PETRE »

Exact ce spuneam mai sus.....precedentul s-a comis.
http://www.mircea-badea.ro/primul-bas-mru-sef-la-sie/ /25/
alinaradu
Utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: Vin Apr 24, 2015 5:37 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mai avem tara???

Mesaj necitit de alinaradu »

/6/ asta chiar intra in acategoria "no coment"! Nu am aflat stirea, pana nu am citit aici, oare chiar asa sa se deruleaze politica acestei veri?
Scule detop performante
Avatar utilizator
ANDRASONI
moderator
Mesaje: 1325
Membru din: Mie Oct 12, 2011 11:33 am
Localitate: CLUJ-NAPOCA
Contact:

Re: Mai avem tara???

Mesaj necitit de ANDRASONI »

Astept cu interes sa fie chemat d-l boc (nu putem sa scriu cu litera mare din doua motive), ca ne arate el si cu gasca PNL (PDL-ul tunat si cosmetizat,,, dar oricum nu miroase bine) cum se face reforma...
Sau de ce nu ,bashescu? ca oricum il doare drept in c** de justitie si lege. /13/
"In timp ce faptele sunt rigide,adevarul este flexibil."Edward A.Murphy
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Mai avem tara???

Mesaj necitit de PETRE »

Eu cred ca mai repede va da socoteala Tariceanu....inventeaza ei ceva. Pariem?
Avatar utilizator
ANDRASONI
moderator
Mesaje: 1325
Membru din: Mie Oct 12, 2011 11:33 am
Localitate: CLUJ-NAPOCA
Contact:

Re: Mai avem tara???

Mesaj necitit de ANDRASONI »

Sper ca nu, de fapt au mai incercat si deocamdata nu au reusit.El face parte din grupul putinilor liberali autentici.Pentru astia "vopsiti", cred ca Bratienii se rasucesc in mormant. /63
"In timp ce faptele sunt rigide,adevarul este flexibil."Edward A.Murphy
morocanosul
Mester
Mesaje: 261
Membru din: Lun Mar 26, 2012 10:20 am

Re: Mai avem tara???

Mesaj necitit de morocanosul »

Desi este un "liberal autentic",el "joaca" pe mana lui Ponta! /63 Daca Ponta cade(si merita,e la fel de pervers,mincinos ca ...Base),atunci soarta lui Tariceanu este cel putin...incerta!! /207/
Avatar utilizator
ANDRASONI
moderator
Mesaje: 1325
Membru din: Mie Oct 12, 2011 11:33 am
Localitate: CLUJ-NAPOCA
Contact:

Re: Mai avem tara???

Mesaj necitit de ANDRASONI »

Nu spun ca este "usa de biserica" (Ponta), dar comparatia cu fostul presedinte este cel putin deplasata.Si daca spuneti ca merita..., argumentati .Guvernul Ponta a facut ce nu au facut ceilalti in 10 ani, ar mai fi multe de facut, dar cel putin este un pas inainte.
"In timp ce faptele sunt rigide,adevarul este flexibil."Edward A.Murphy
Scrie răspuns