...La munca in Spania

Aici se poate discuta despre aproape orice.
Avatar utilizator
ANDRASONI
moderator
Mesaje: 1325
Membru din: Mie Oct 12, 2011 11:33 am
Localitate: CLUJ-NAPOCA
Contact:

...La munca in Spania

Mesaj necitit de ANDRASONI »

la munca in Spania

Soţul, aflat la căpşuni în Spania, scrie soţiei sale iubitoare, lăsată singură, pe plaiurile Carpato-Danubiano-Pontice, în vâltoarea societăţii de tranziţie

Draga mea,
Nu-ţi pot trimite salariul luna aceasta, din cauza recesiunii economice profunde în care s-a afundat subit economia mondială, aşa că îţi trimit 100 de sărutari înfocate.
Tu ai fost, esti si vei ramane, iubirea mea pe viata!
Soţul tău,Ionică

După câteva zile, soţia iubitoare îi răspunde:

Dragul meu, Iţi mulţumesc pentru cele 100 de sărutari înfocate şi îţi trimit detaliile cu privire la cheltuielile mele recente:

1. Lăptarul a fost de acord să primească 2 sărutari pentru lapte şi să mă dezbrac în faţa lui, în fiecare dimineaţă, pentru o lună de zile.

2. Electricianul a acceptat să nu ne decupleze încă de la curent abia după ce i-am aplicat cea de-a 7-a sărutare înfocată (pe ureche) şi l-am mângâiat 10 minute într-un anumit loc.

3. Proprietarul vine în fiecare zi şi cere 2-3 sărutari de consolare în loc de chirie, în plus, m-a anunţat că, de luna viitoare, va trebui să i le aplic într-o zonă mai sensibilă, înţelegi ce vrea să zică, da?...

4. Patronul supermarketului nu a acceptat numai sărutări înfocate, astfel că a trebuit să-i ofer si alte 'chestii' negre şi fierbinţi (nu cafea, că nu mai avem!)...ş
"In timp ce faptele sunt rigide,adevarul este flexibil."Edward A.Murphy
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: ...La munca in Spania

Mesaj necitit de PETRE »

treci acasa ma necazule, ca la noi nu-i criza!!.....la noi nu a rezistat nici criza inventata!

Hm, ceva adevar a grait el ministrul Rus.
Scrie răspuns