Intrebare

Aici se poate discuta despre aproape orice.
Mircea 34
Utilizator nou
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mar 19, 2018 3:58 pm

Intrebare

Mesaj necitit de Mircea 34 »

Intreb electronistii sau cei care se pricep, daca undele cerebrale tip alfa,beta,teta,etc avand frecvente intre < 4 Hz si > 40 Hz,ar putea fi bruiate cu dispozitive de bruiaj gen GSM,GPS,GPRS,etc.
Am un amic in strainătate care-mi povestea ca sunt frecvente hărtuirile psihotronice cu dispozitive care se numesc Voice to Skul(V2k) tip REMOTE NEURON MONITORING de la distanta.
ilcri
Utilizator nou
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Mar 04, 2017 9:02 pm

Re: Intrebare

Mesaj necitit de ilcri »

Spune-i amicului să-și programeze câteva ședințe la psiholog... Poate asa scapa de teoriile astea conspirative.
A citit el ceva pe undeva, însă e departe rău de adevăr și dacă se uita pe net, va găsi tot felul de idioți care cred ca vocile pe care le aud sunt datorita guvernului, nu a nebuniei din capul lor...
În toată treaba asta, singura fărâmă de adevăr e cea ca exista un fenomen resimțit de cei ce lucrează și sunt expuși la microunde (frecvente peste 1,2ghz), care se manifesta prin auzirea unui mic pacanit în urechi... însă asta se întâmplă la puteri peste 200w...Fenomenul se numește efectul Frey.
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Intrebare

Mesaj necitit de PETRE »

Amicul respectiv sa nu se lase influentat de teorii paranoide, de care sufera din plin si conationalul nostru Oreste Teodorescu, care l-am vazut guitand aceleasi teorii pe un post tv irelevant si vesnic insolvent.
Scrie răspuns