pentru incepatori

Nemultumiri, probleme si propuneri de imbunatatire a activitatii pe forum
gaby508
Mester
Mesaje: 290
Membru din: Sâm Mar 28, 2015 11:32 am
Contact:

pentru incepatori

Mesaj necitit de gaby508 »

Domnule Admin azi mia venit o idee nastrusnica in minte si as vrea sa va rog pe dvs sa facem o noua rubrica pentru incepatori pe acest forum. Nu pot uita cum am inceput cu primele mele montaje facute pe o masa veche , uneori la lumina unei lampi cu petrol si cu o carte veche si rupta ce avea doar citeva scheme de receptoare radio ce se alimentau dintro sursa foarte ciudata la vremea aceia si anume " cartoful" . azi cand totul in jurul nostru este numai automatizari sunt multi care cred ca se mai intreb cum a inceput aceasta 'evolutie " a electronici . si cred ca o rubrica pentru incepatori ar fi ceva interesant . In colectia mea am multe scheme simple din diferite domenii ceia ce cred ca i va face pe uni interesati si ce ai va pune la lcru si vor afla raspuns la multe intrebari .
Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere.
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: pentru incepatori

Mesaj necitit de PETRE »

Hm, sunteti prea entuziast! Puteti deschide orice topic la sectiunea corespunzatoare, dar nu puteti copia cuvant cu cuvant texte de prin carti sau de pe net, deoarece forumul ar putea avea probleme.
Imi aduc aminte si eu cum am inceput, in cea mai mare parte meritul a fost al revistei Tehnium.
Din nefericire tinerii nostri nu mai citesc aproape nimic. Unii, fara sa aiba habar de ceva notiuni, se baga direct in televizor si asteapta sa-i spui ce sa schimbe in el ca sa-l repare. Nici macar nu-si dau seama ca uneori nu ai cum sa-l trimiti direct la piesa defecta.
Ideea este buna si merita incercat. Si eu m-am gandit la chestii de genul asta, dar de unul singur nu prea am moralul ridicat. Daca am reusi sa formam o echipa cu mai multi contributori sigur ar fi altceva.
Forumul a crescut, are ceva vizitatori si indexeaza foarte repede orice continut. In ultimul timp am observat rezultate ale cautarilor pe Google plasate chiar inaintea unor forumuri mari.

Subiect mutat la setiunea "Sesizari".
gaby508
Mester
Mesaje: 290
Membru din: Sâm Mar 28, 2015 11:32 am
Contact:

Re: pentru incepatori

Mesaj necitit de gaby508 »

eu unul sunt de acord cu dvs dar ar trebui incercat ca din punctul meu de vedere nu pierdem nimic , cine stie poate ....va avea succes . va ajut si eu cu informati ,dar daca postam o schema vom comenta simplu cu cuvintele noastre si cat se poate pe intelesul celor care urmaresc .
Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere.
Scrie răspuns