Free energy

Meşteru
Mester
Mesaje: 128
Membru din: Vin Aug 10, 2012 10:44 pm
Localitate: Suceava

Free energy

Mesaj necitit de Meşteru »

Care încearcă? /204/

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=skAePZGg ... r_embedded[/youtube]
Sssmokin`!
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Free energy

Mesaj necitit de PETRE »

La ce dreaq ne mai trebuie centrale electrice? /208/
Avatar utilizator
nicumicu
Electronist avansat
Mesaje: 438
Membru din: Mar Iun 12, 2012 10:41 am
Localitate: Bacau
Contact:

Re: Free energy

Mesaj necitit de nicumicu »

In cel de-al treilea clip arata ca are 2 fire pe dedesubt ,trecute prin masa .
Meşteru
Mester
Mesaje: 128
Membru din: Vin Aug 10, 2012 10:44 pm
Localitate: Suceava

Re: Free energy

Mesaj necitit de Meşteru »

Dacă pune ştecherul de la prelungitor invers nu face poc? eu aşa am păţit /204/ /204/
Sssmokin`!
daniele1625
Utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mar 17, 2012 2:43 pm

Re: Free energy

Mesaj necitit de daniele1625 »

Va salut! Energia libera a fost descoperita de marele savant Nicola Tesla,si imediat dupa aceea au fost multe persoane care au redescoperit-o si ei daca se poate spune asa. Se vede din filmat ca ar parea sa fie un fals(asta insemnand ca acea persoana sa aiba o gaura in parchet ca sa primeasca firul prin partea nevazuta a prelungitorului. Cat de curand omenirea (si cand spun cat de curand ma refer la cateva luni),va avea acces la energia libera pe care fiintele extraterestre benefice ne-o vor pune la dispozitie. Abia din acel moment din vocabularele pamantenilor va dispare pt. totdeauna cuvantul contoar. Faptul ca noi pamantenii nu am avut acces la energia libera pana acum,se datoreaza faptului ca elita care conduce omenirea la momentul actual(ma refer aici la asa zisii iluminati in cardasie cu francmasoneria mondiala),nu a permis aceasta tocmai ca noi oamenii sa nu beneficiem de ea (de energia libera). Ei au mentinut intr-un mod vadit malefic ascunse circa 60-70 de proiecte care utilizeaza energia libera,tocmai ca noi oamenii sa ramanem sclavii(buni de plata),a energiei pe care ei o controleaza la suprafata intregului pamant (si aici ma refer la energia electrica care provine din uraniu si din exploatarea apei). Facand asa, corporatiile lor care sunt conduse de asa-zisii Iluminati in cardasie cu Francmasoneria detin controlul la nivelul intregii planete a tot ce se numeste energie electrica. Slava Domnului ca aceste timpuri vor lua sfarsit in curand si astfel aceste proiecte pe care ei le tineau ascunse vor fi date la iveala,si astfel intreaga omenire va putea in sfarsit sa aiba acces la ceea ce odata,demult Nikola Tesla a descoperit. Totodata un foarte mare ajutor il vom primi de la extraterestrii benefici care la randul lor ne viziteaza din ce in ce mai mult planeta (chiar in acest moment cand scriu aceste cuvinte,cred ca sunt in jurul planetei noastre circa cateva milioane de nave), ajutor care va consta in a ne ajuta in redescoperirea energiei libere care va deveni bunul nostru al tuturor,si tot ei ne vor pune la dispozitie multe masinarii mult superioare care sunt bazate pe energia libera. Ganditi-va numai ca tot ceea ce ei au se bazeaza pe energia libera. In curand aceasta planeta albastra a nostra va deveni daca putem spune asa un adevarat lacas al libertatii si al frumusetii universale. Stiu deja ca vor fi multi useri care se vor minuna la aceste cuvinte ale mele,dar partea proasta dupa aceea este ca exista posibilitatea sa spuna despre mine ca sunt un pic sarit. Orisicum avem de partea nostra timpul si atunci cand toate acestea se vor indeplini ca la carte (in curand cum spuneam), atunci va veti aduce aminte de cuvintele mele si abia atunci imi veti da o deplina dreptate. Sunt multe de spus despre energia libera si vom mai vorbi despre ea daca mai sunt dintre dvs. care veti mai avea intrebari. Succes deplin divin!!
petre67

Re: Free energy

Mesaj necitit de petre67 »

uau...cool, deja imi vine sa plang de mila baietilor destepti /206/
Meşteru
Mester
Mesaje: 128
Membru din: Vin Aug 10, 2012 10:44 pm
Localitate: Suceava

Re: Free energy

Mesaj necitit de Meşteru »

Poate se trezeşte vre-o unu d`ăsta să inventeze un perpetuum mobile.
Sssmokin`!
daniele1625
Utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mar 17, 2012 2:43 pm

Re: Free energy

Mesaj necitit de daniele1625 »

Mesajul lui Cobra:

"Treptat şi încet ne apropiem de "Orizontul Evenimentului". Acesta este punctul de ieşire din "gaura neagră" în care este menţinută în carantină planeta Pământ. Atunci când ieşim din această "gaură neagră", va fi o explozie de Lumină.

Asta înseamnă că va lua sfârşit starea de carantină a planetei Pământ, şi sfârşitul întunericului în acest univers.

Carantina a fost creată în urmă cu 26.000 de ani, şi NU de Confederaţia Galactică. Confederaţia nu ar "încuia" niciodată rasa umană pe o planetă izolată.

Carantina este menţinută de anomalia cuantică. Această anomalie cuantică este o distorsiune a continuumului spaţiu-timp (numită "eroare" în textele gnostice străvechi). Anomalia cuantică îngreunează folosirea tehnologiilor de călătorie cosmică ale extratereştrilor benefici. Acesti extratereştri benefici nu sunt zei atotputernici, au şi ei limitările lor. Altfel ei ar fi eliberat umanitatea de mult timp.

Principala structură care menţine umanitatea în dimensiunea fizică (3D) sunt implanturile eterice. Acestea formeză o reţea de aşa-numite "găuri negre" sau "găuri de vierme" care a fost creată de Archoni în urmă cu 26.000 de ani, şi care a fost consolidată cu invazia Archonilor Magdalenieni de acum 16.000 de ani.

Aceste "găuri negre" conţin reptilieni împreună cu tehnologiile lor din planul eteric; în prezent, forţele Luminii purifică intensiv aceste "găuri negre". "Găurile negre" din planul eteric şi astral conţin de asemenea şi un fel de esenţă elementală întunecată ca o cerneală de culoare "sepia". Această esenţă este ceea ce oamenii numesc "întunecime" deoarece ea absoarbe lumina din planurile eteric şi astral. Atunci când această "cerneală" va fi complet îndepărtată, va fi o explozie de Lumină subtilă în planurile non-fizice.

Prin consolidarea implanturilor eterice cu puternice scuturi energetice, s-au creeat bucle temporale "eterne". Aceste bucle "eterne" sunt distorsiuni ale continuumului spaţio-temporal care dau impresia (falsă) că această carantină va dura o eternitate. Nimic nu poate fi mai departe de adevăr. Carantina va fi dizolvată imediat ce aceste scuturi de protecţie electromagnetică vor fi dezintegrate, iar Archonii care le foloseau vor fi îndepărtaţi.

O altă structură principală este o anumită tehnologie folosită de Archoni în planul eteric. Acestea sunt aşa-numitele "camere de proiecţie" care proiectează pe aura nostra exterioară anumite imagini mentale şi stări emoţionale, care nu sunt deloc ale noastre. Aşa că ceea ce văd ceilalţi oameni, sunt exact aceste proiecţii false despre noi, şi nu adevărata noastră fiinţă. Aceasta este sursa majorităţii conflictelor din relaţiile inter-umane. Atunci când această tehnologie va fi îndepărtată, oamenii vor descoperi brusc mult mai multă armonie în relaţiile lor cu ceilalţi.

Ultimul factor principal al menţinerii carantinei, este aşa-numita "realitate" obişnuită, ordinară. Acest sistem al "realităţii" este o creaţie a Cabalei, iar majoritatea oamenilor de pe Pământ cad în această capcană fără măcar să-şi dea seama.

Cabala cheltuie cam 3 miliarde USD în fiecare zi pentru a menţine iluzia acestei "realităţi" ordinare, obişnuite, prin suprimarea tuturor evidenţelor despre OZN-uri adevărate, despre tehnologiile energiei gratuite (free-energy), şi prin menţinerea sistemului de muncă obligatorie ("de la 9 la 17") ca mijloc de sclavie socială.

Puteţi transcende această capcană a aşa-zisei "realităţi" ordinare prin adoptarea unui punct de vedere spiritual, superior, pentru a vă creea propria voastră realitate minunată. Prin crearea în mod conştient a propriului vostru spaţiu de realitate, ajutaţi de fapt la dezintegrarea carantinei.

Există o anumită operaţiune comună a Mişcării de Rezistenţă, împreună cu Pleiadeenii şi cu alte rase de extratereştri benefici care are scopul de a desface carantina. Voi putea să vă informez în legătură cu această operaţiune atunci când sunt îndeplinite anumite condiţii.

August şi septembrie sunt lunile în care se vor desfăşura multe activităţi "în spatele scenei", aşa încât rezultate imediate ar putea să nu fie vizibile. Vă sugerez să aveţi răbdare şi să rămâneţi calmi în această perioadă, mai ales că în septembrie avem pătrarul între Uranus şi Pluto (un aspect astrologic important).

Pentru cei care sunt îngrijoraţi în legătură cu înscenarea de la Jocurile Olimpice, nu aveţi motive să vă temeţi. Toate activităţile Cabalei din jurul Jocurilor Olimpice sunt supravegheate îndeaproape de către Mişcarea de Rezistenţă. Este foarte puţin probabil să se petreacă atunci vreun eveniment negativ major." Asa ca trebuie deja sa ne bucuram cu totii de acest eveniment magnific care va avea loc in curand pe planeta noastra. Bine divin la toti!!
morocanosul
Mester
Mesaje: 261
Membru din: Lun Mar 26, 2012 10:20 am

Re: Free energy

Mesaj necitit de morocanosul »

Si uite asa se rezolva o f.mare parte.din emisiile poluante cu care se confrunta planeta!! Care planeta? Pe care "traieste" tipul care a inventat asta! Poate ne spune si noua, macar ca idee daca vrea sa o patenteze, caci "baietii destepti " care sufera din cauza Hidroelectrica,vor plati un munte de bani pt.asa ceva!! HA!
daniele1625
Utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mar 17, 2012 2:43 pm

Re: Free energy

Mesaj necitit de daniele1625 »

Salut Morocano! Daca ai citit tot ,ai sa vezi acolo ca la nivel planetar noi suntem intr-o capcana numita eroare(continuum-temporal). Sa stii ca noi ca fiinte libere create de Dumnezeu Tatal,avem dreptul la o libertate deplina,ceea ce nu se vede acum in jurul nostru deoarece dupa cum vezi si tu,pare ca traim intr-un infern care pare fara sfarsit. Dar lucrurile nu stau asa,deoarece in decembrie anul acesta se sfarseste epoca cea mai intunecata a umanitatii numita si Kali Yuga in traditia vedica indiana. Practic dupa cele 3 zile de intuneric 21-24 dec. 2012 planeta noastra va trece intr-o noua era numita epoca de aur,deoarece se trece practic de la sistemul 3D la un sistem mult mai elevat de vibratie si anume 4D. Practic va avea loc o modificare a constiintei ca freventa de vibratie. Asta-i tot. Si nu chiar. Deoarece vor fi multe fiinte umane care fiind prin excelenta extrem de malefice(criminali,raufacatori,etc.),nu vor vrea sa accepte noua vibratie care va scalda intreg sistemul solar in care ne aflam. Atunci vor fi duoa posibilitati: Ori vor accepta sa se indrepte,ceea ce este destul de greu,ori vor sfarsi prin a muri datorita caderii sistemului imunitar,deoarece sistemul lor imunitar va pica daca ei vor avea in aura lor intentii si ganduri impure(rele). Va fi totusi o selectie care va respecta liberul arbitru al fiecarei fiinte umane,si de aceea cei care vor rezista noii vibratii planetare si nu vor dori sa impartaseasca existenta 4D,vor fi invitati incepabd cu 2014 ianuarie la bordul unor gigantice biosfere care apartin extraterestrilor benefici,sa fie dusi pe o planeta asemanatoare ca a noastra 3D,planeta care deja este pregatita si din cate am inteles este virgina si superba.Cei ce vom ramane pe pamant adica circa 1-2 miliarde vom trai in sistem 4D,adica cei care suntem curati si buni si care ne vom adapta repede la noua vibratie 4D. Intelegi? Cat despre baietii veseli nu-ti fa probleme,ca este stiut faptul ca in viitor ei(baietii veseli si cei care au jefuit acest pamant sfant Romania),isi vor primi exact ceea ce ei merita si nimic mai mult. Mai trebuie de asemeni sa stii ca daca noi romanii am avut parte de acest furt national bine concertat din umbra de catre cei care conduc planeta,si Romania,inseamna ca noi am meritat acest lucru. Niciodata unei fiinte umane sau unui popor nu i se intampla ceva asa la intamplare,caci insusi cuvantul intamplare nu exista,ci exista doar NECESITATEA. Asa ca am primit exact ceea ce am meritat. Daca mai vrei mai vorbim pe seama acestor transformari care deja intra pe ultima suta de metri. Salve!!
Scrie răspuns