Schema de gard electric

Aparatura, montaje, orice care nu se incadreaza in forumurile de mai sus.
frenk
Utilizator nou
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Noi 05, 2011 6:37 pm
Localitate: DEJ

Schema de gard electric

Mesaj necitit de frenk »

:ympray: Salut .Stiti cumva o schema de gard electric simpla si de durata?(eventual si cablajul)Mi-ar fi de mare folos.Mersi mult.
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Schema de gard electric

Mesaj necitit de PETRE »

Eu unul nu as experimenta asa ceva, iti poate crea necazuri. Iata totusi o solutie profesionista aici, trebuie sa-ti creezi cont pentru a vedea preturile.
Si....ai grija cum te joci cu curentu'.
nica
Utilizator nou
Mesaje: 4
Membru din: Mar Mai 08, 2012 3:41 pm

Re: Schema de gard electric

Mesaj necitit de nica »

acest paznic electronic se foloseste pentru tinerea intr-un perimetru delimitat a animalelor domestice si consta dintr-o bobina de inductie auto conectata la un multivibrator astabil alimentat la 12 volti.daca va ganditi la paza conta hotilor atunci renuntati caci este o chestiune penala chiar daca este justificat.legea in tara asta este pro infractor.scuze celor care au patit-o si invers.
Avatar utilizator
BUGHIU
Electronist avansat
Mesaje: 846
Membru din: Lun Noi 28, 2011 9:31 pm
Localitate: Oradea

Re: Schema de gard electric

Mesaj necitit de BUGHIU »

....Sau un trafo linii de tv alb negru+ bu208,modulul sincro ,sursa de alimentare.....si gata montajul!!!
Dar grija la .....lege!!!
Arbeit macht frei
leo 17
Utilizator nou
Mesaje: 33
Membru din: Lun Mar 03, 2014 6:18 pm

Re: Schema de gard electric

Mesaj necitit de leo 17 »

gasesti pe net o schema pt un gard electric e cu o bobina de inductie de la masina si un tranzistor 2n3055
frenk
Utilizator nou
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Noi 05, 2011 6:37 pm
Localitate: DEJ

Re: Schema de gard electric

Mesaj necitit de frenk »

Multumesc domnilor pentru informatii.Maxim ,la 3Joule m-am gindit , la ceva schema mai de treaba ,serioasa sa nu rida animalele de ea.Oricum va multumesc ...
Scrie răspuns