Cartuse imprimanta HP

Aparatura, montaje, orice care nu se incadreaza in forumurile de mai sus.
cipitari
Utilizator nou
Mesaje: 19
Membru din: Sâm Dec 07, 2013 4:42 pm

Cartuse imprimanta HP

Mesaj necitit de cipitari »

Va salut am si eu o problema cu niste cartuse de la o imprimanta hp
le-am incarcat la un magazin pt reincarcare le-am pus in imprimanta dar imprimanta nu tipareste imprimanta arata ca sunt cartusele goale ce po face?
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Cartuse imprimanta HP

Mesaj necitit de PETRE »

Daca au cip nu ai ce face.....eu am aruncat un canon.
Daca pui cu un sevetel pe fanta cartusului ramana cerneala pe el? Daca nu scutura-l tare de cateva ori pana apare cerneala....s-ar putea sa fie infundat. Ai grija unde il scuturi ca patezi peretii.
O alta metoda ar fi sa-l bagi cu fanta in apa fierbinte (cam 80 grade) si-l tii cateva secunde....dupa care repeti pana incepe sa ajunga cerneala in apa.
Succes.
cipitari
Utilizator nou
Mesaje: 19
Membru din: Sâm Dec 07, 2013 4:42 pm

Re: Cartuse imprimanta HP

Mesaj necitit de cipitari »

ADMIN scrie:Daca au cip nu ai ce face.....eu am aruncat un canon.
Daca pui cu un sevetel pe fanta cartusului ramana cerneala pe el? Daca nu scutura-l tare de cateva ori pana apare cerneala....s-ar putea sa fie infundat. Ai grija unde il scuturi ca patezi peretii.
O alta metoda ar fi sa-l bagi cu fanta in apa fierbinte (cam 80 grade) si-l tii cateva secunde....dupa care repeti pana incepe sa ajunga cerneala in apa.
Succes.
cerneala iese din cartus singura problema e ca imprimanta il vede gol pe cel negru l-am incarcat cand nu era gol de tot.. imprimanta mai arata ca mai are cerneala am scos cateva foi dupa imprimanta zicea ca e gol dar el mai scote cerneala daca il puneam pe servestel.
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Cartuse imprimanta HP

Mesaj necitit de PETRE »

are cip.....si-a facut numarul de jeturi .....iti trebuie altul.
cipitari
Utilizator nou
Mesaje: 19
Membru din: Sâm Dec 07, 2013 4:42 pm

Re: Cartuse imprimanta HP

Mesaj necitit de cipitari »

am inteles am sa cumpar alte cartuse!
Avatar utilizator
nicumicu
Electronist avansat
Mesaje: 438
Membru din: Mar Iun 12, 2012 10:41 am
Localitate: Bacau
Contact:

Re: Cartuse imprimanta HP

Mesaj necitit de nicumicu »

Ce model este imprimanta HP?Trebuie sa se reseteze dar spune si tipul cartuselor.
cipitari
Utilizator nou
Mesaje: 19
Membru din: Sâm Dec 07, 2013 4:42 pm

Re: Cartuse imprimanta HP

Mesaj necitit de cipitari »

http://www.emag.ro/multifunctional-hp-d ... ET28TBBBM/ Aceasta este imprimanta sunt specificate si modelele cartuselor HP 650 negru (CZ101AE). 650 Tricolor (CZ102AE)
Avatar utilizator
nicumicu
Electronist avansat
Mesaje: 438
Membru din: Mar Iun 12, 2012 10:41 am
Localitate: Bacau
Contact:

Re: Cartuse imprimanta HP

Mesaj necitit de nicumicu »

Toate cartusele cu cerneala (modelele noi) dupa refill sunt vazute ca fiind goale dar totusi trebuie sa printeze. Daca totusi nu vrea sa printeze posibil ca unul din cartuse sa fie ars si va trebuii inlocuit.
cipitari
Utilizator nou
Mesaje: 19
Membru din: Sâm Dec 07, 2013 4:42 pm

Re: Cartuse imprimanta HP

Mesaj necitit de cipitari »

la cel negur am mai avut nivel imi arata ca mai e putin dupa reincarcare nivelul a ramas la fel dupa ce am printat cateva foi a scazut nivelul (gol) cat am mai avut nivel a mers dupa ce a scazut nivelul nu a mai mers.
Scrie răspuns