schema westwood

Orice cauti si nu gasesti, aplica aici!
Reguli forum
Folositi cuvinte cheie cat mai sugestive in titlul subiectelor deschise aici, veti primi un raspuns mult mai rapid.
Dati cat mai multe detalii despre aparatul in cauza: Denumire, Model, Sasiu, Pricipalele componente (ex. procesor, sursa, etaj cadre etc). URCATI FISIERELE MAI MARI DE 3MB AICI: http://www.filehost.ro/ SI PUNETI IN FORUM LINK_UL CATRE ELE>
electron49
Mester
Mesaje: 208
Membru din: Dum Apr 01, 2012 11:14 am
Localitate: piatra neamt

schema westwood

Mesaj necitit de electron49 »

ma ajuta cineva cu o schema de tv crt WESTWOODsasiuK2129TOPcu tda11156ps/n3/3 in sunet are tda7255sa.multumesc.
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: schema westwood

Mesaj necitit de PETRE »

Ce model de WESTWOOD este? Scrie ceva pe acolo de genul UOC TOP PIN? Ce ai in sursa?
electron49
Mester
Mesaje: 208
Membru din: Dum Apr 01, 2012 11:14 am
Localitate: piatra neamt

Re: schema westwood

Mesaj necitit de electron49 »

ce scrie pe sasiu am pus in postare altceva nu mai scrie.in general ma intereseaza partea de sunet.multumesc.
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: schema westwood

Mesaj necitit de PETRE »

Nu ai spus ce model este....oricum este greu de gasit schema pentru ca ti-e lene sa dai amanunte (ex. ce are in cadre si in sursa).
Incerc sa te ajut chiar daca nu cooperezi: uite datasheet-ul finalului http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- ... A7255.html
Vezi daca se alimenteaza, daca primeste semnal pe intrari, apoi inlocuieste-l pentru ca cel mai probabil este defect.

Nu uita sa postezi rezultatul.
electron49
Mester
Mesaje: 208
Membru din: Dum Apr 01, 2012 11:14 am
Localitate: piatra neamt

Re: schema westwood

Mesaj necitit de electron49 »

multumesc mult pentru tot si va rog sa ma iertati pentru ca nu am cooperat suficient.model este ha5-21us-a.in sursa are integrat si nu se poate citi .la fel si in cadre.am comandat ci nou pentru ca pe intrarile pin 4 si 12 nu are nici un zgomot nimic.o sa va tin la curent cu problema.multumesc din nou.
electron49
Mester
Mesaje: 208
Membru din: Dum Apr 01, 2012 11:14 am
Localitate: piatra neamt

Re: schema westwood

Mesaj necitit de electron49 »

am schimbat integratul sunet si nimic .sa fie blocat din telecomanda pe mute?nu stiu ce sai mai fac.
electron49
Mester
Mesaje: 208
Membru din: Dum Apr 01, 2012 11:14 am
Localitate: piatra neamt

Re: schema westwood

Mesaj necitit de electron49 »

REZOLVAT.multumesc.
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: schema westwood

Mesaj necitit de PETRE »

Cum ai rezolvat frate?.....ce-ai facut?
electron49
Mester
Mesaje: 208
Membru din: Dum Apr 01, 2012 11:14 am
Localitate: piatra neamt

Re: schema westwood

Mesaj necitit de electron49 »

am pus integrat nou pe sunet de pomana si am scos tranzistorul v602 definitiv am schimbat filtrajul pe sunet si gata bineinteles cu sugestia unui ,,coleg,, de forum.asta a fost.sanatate si multumesc celor care m-au ajutat.
Scrie răspuns