TV LG 32 LA620S.

Orice cauti si nu gasesti, aplica aici!
Reguli forum
Folositi cuvinte cheie cat mai sugestive in titlul subiectelor deschise aici, veti primi un raspuns mult mai rapid.
Dati cat mai multe detalii despre aparatul in cauza: Denumire, Model, Sasiu, Pricipalele componente (ex. procesor, sursa, etaj cadre etc). URCATI FISIERELE MAI MARI DE 3MB AICI: http://www.filehost.ro/ SI PUNETI IN FORUM LINK_UL CATRE ELE>
electronistamator
Utilizator nou
Mesaje: 52
Membru din: Lun Oct 19, 2015 5:44 pm

TV LG 32 LA620S.

Mesaj necitit de electronistamator »

Buna ziua! Am si eu nevoie de niste informatii: TV LG 32LA620S.Leduri arse in barete.Nu stiu la ce tensiune sunt ledurile.AM 3 barete a cate 7 leduri. Bareta din mijloc se alimenteaza separat(4leduri in scurt) pe ea scrie B1 6916L-1440A. Celelalte 2barete, alta alimentare, inseriate,scrie pe ele B2 6916L-1439A.Ma poate lamuri cineva care si cu cine voteaza? Adica daca sunt toate la aceeasi tensiune 3V SAU 6V, sau alea inseriate la3V si bareta singura,pe mijloc, la 6V? Eu dispun de 3 barete identice A1B1 .Le pot folosi pe orice pozitie? Nu am putut masura tensiunea pe ele ca intervine protectia la scurtcicuit si blocheaza .
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4168
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: TV LG 32 LA620S.

Mesaj necitit de PETRE »

salut,
vezi oferta de barete de aici, descarca pdf-ul; viewtopic.php?f=69&t=3805
cel mai probabil iti trebuie pozitia 125
ai detalii cum le poti comanda in documentul pdf
spor.
electronistamator
Utilizator nou
Mesaje: 52
Membru din: Lun Oct 19, 2015 5:44 pm

Re: TV LG 32 LA620S.

Mesaj necitit de electronistamator »

Multumesc mult d-nul PETRE.Am gasit in oras la mine exact ce trebuia si am rezolvat problema.O zi buna si spor in toate!!
Scrie răspuns