PETRE
Site Admin
x 6
x 25

Defect dificil, cadre sasiu CP005

Mar Mar 19, 2013 3:42 pm

Am intalnit un client inimos care a reparat de mai multe ori un tv cu sasiul asta si de fiecare data am gasit integratul din cadre ars. Eu l-am schimbat de doua ori si a mai fost si la alti doi meseriasi care l-au schimbat si ei.
La fiecare verificare/schimbare totul era perfect (alimentare, electrolitici, fara lipituri reci sau intreruperi pe cablaj.

Cauza a fost hibridul din sursa DPM001TIA care dupa un timp de finctionare nu mai facea treaba(a mers si trei luni fara probleme). Ultima data l-am surprins in off-side (a cedat definitiv)....din cauza lui etajul final cadre se alimenta cu 30v, ducea la ambalare termica si "deces".
0 x

Gicu
Sponsorul PowerForum.ro

Pană dai de un raspuns bun, ia de aici un banc!

Scufita rosie se duce s-o vada pe bunica si deodata vede pe lupul rau in spatele unui tufis. Se duce la el si zice:
- Oh ! Ce ochi mari ai. Si lupul pleaca fara sa zica nimic.Mai departe pe drum, scufita rosie vede acelasi lup ascuns dupa un pom:
- Oh ! Ce urechi mari ai ! lupul fuge din nou.
Un pic intrigata de acest comportament, scufita rosie isi continua drumul. Dupa ceva timp revede lupul ascuns de data asta dupa o borna kilometrica.
- Oh ! Ce dinti mari ai ! la care lupul incepe sa urle:
- Lasa-ma dracu' sa ma cac linistit !

Înapoi la “Defecte ascunse intalnite in depanari”