CI+ rcs&rds

adolfhauer
Utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 12, 2015 10:37 pm

CI+ rcs&rds

Mesaj necitit de adolfhauer »

Cumpar CI+ de la DIGI cu conditia sa fie proprietatea vanzatorului si sa garanteze ca este functional.Verificarea se face prin intermediul seriei smartcam-ului.Rog oferte si preturi rezonabile. /202/
electronic49
Utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: Joi Oct 08, 2015 9:15 am

Re: CI+ rcs&rds

Mesaj necitit de electronic49 »

am un receiver DIGI dar fara cartela. cartela am predato cand am intrerupt contractul cu DIGI.50 lei+transport.
adolfhauer
Utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 12, 2015 10:37 pm

Re: CI+ rcs&rds

Mesaj necitit de adolfhauer »

Daca citeai cu atentie puteai observa ca eu am solicitat cumpararea unui CI+, adica un pcmci in care se include( sau nu ) o cartela DIGI ( Nagra 3 sau fara cartela codat in Irdeto ).
In orice caz, daca receptorul tau este HD ( Kaon sau Coship ) sunt amator sa il cumpar daca imi trimiti mai intai datele lui de pe spate ( stb id si mac ori SN si CA la modelele sd ), pentru a verifica la Rcs&Rds daca ai cumparat aparatul de la ei sau nu. /26/
electronic49
Utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: Joi Oct 08, 2015 9:15 am

Re: CI+ rcs&rds

Mesaj necitit de electronic49 »

este model HSS1160NA SQR050801589
adolfhauer
Utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 12, 2015 10:37 pm

Re: CI+ rcs&rds

Mesaj necitit de adolfhauer »

Ce mi-ai trimis tu nu face parte din produsele la care ma refeream eu, deci nu este un receptor HD si nici CI+.
Probabil ca este un alt produs care nu este ( a fost ) comercializat recent de RCS&RDS fiind probabil compatibil cu receptia acestui provider
ori este un receptor de satelit si nu de cablu. Da-mi mai multe amanunte cu privire la semnificatia cifrelor transmise de tine. /6/
Scrie răspuns