AVRAM DORU MARIUS
Utilizator nou
x 2

Controler incarcare accu Li Io 18650

Sâm Feb 09, 2019 7:13 pm

Buna seara,

Am intrat in posesia unor acumulatori Li Io18650 si as vrea sa-i folosesc la diverse aplicatii, respectiv la bormasini si eventual si la altele.
Problema este cea a incarcarii lor, care este una mai pretentioasa. De aceea fac apel la domniile voastre sa ma ajutati si sa-mi dati idei privitoare la dispozitivele de incarcare a acestora. Am inteles ca s-ar gasi de cumparat, dar nu stiu de unde. Eu as vrea sa achizitionez aceste dispozitive de incarcare (controlere) pentru urmatoarele grupari de acumulatori (serie) si anume : 1 accu=3,6V; 2 accu=7,2V; 4 accu=14,4V si 5 accu=18V. Acelasi lucru il vreau si pentru limitarea descarcarii acestora, pentru ca si aici este o problema.

Multumesc pentru atentie si atept raspunsurile domniilor voastre

Cu stima

DM Avram
0 x

Gicu
Sponsorul PowerForum.ro

Pană dai de un raspuns bun, ia de aici un banc!

Maria vine din Germania, unde a lucrat ceva timp și despachetează lucrurile.
- Ce-i ăsta, Marie? întreabă tată-su.
- Ăsta-i un mixer, pui numa' făina și laptele și le amestecă singur.
- Mare lucru, zice tatăl.
- Da, ăsta ce-i?
- Păi ăsta-i un cuptor cu microunde. Pui farfuria cu mâncare înăuntru și într-un minut s-a încălzit.
- Mare lucru!
- Da' ciudățenia asta ce-i? întreabă tatăl.
- Vibrator. Păi, știi mata, acolo în occident nu ai neapărat nevoie de soț, ca să-ți satistaci poftele.
Apoi, obosită fiind, Maria pleacă la culcare. Bătrânul iese pe prispa casei, așează două scaune, pune două pahare de horincă, se așează pe un scaun, iar pe celălalt așează vibratorul.
Trece pe lângă poarta Gheorghe:
- Să trăiești,Ioane,ce mai faci?
- Ia, stau la un pahar de vorbă cu ginerele!!!
/6/

Înapoi la “Alimentatoare”