Economizorul de carburant = un alt fel de teapa

Aici se poate discuta despre aproape orice.
petre67

Economizorul de carburant = un alt fel de teapa

Mesaj necitit de petre67 »

Astia trimit mail-uri regulat http://www.combustibil.info/
Nu puneti botul la sa ceva....asa cum o fac de regula Protv-ul care ajuta acesti sarlatani.
Este aceeasi teapa ca si cea cu economizorul de energie electrica. Oare chiar nu se sesizeaza nimeni in tara asta? Sau cei care ar trebui sa o faca resimt economia de carburant?
morocanosul
Mester
Mesaje: 261
Membru din: Lun Mar 26, 2012 10:20 am

Re: Economizorul de carburant = un alt fel de teapa

Mesaj necitit de morocanosul »

Sunt perfect de acord cu punctul 3:SE MONTEAZA CU USURINTA! Daca chiar nu aveti ce face cu banii,cei care chiar vor sa verifice eficienta lor,va rugam sa ne impartasiti si noua rezultatele(bune,rele),promitem sa nu spunem la nimeni!
morocanosul
Mester
Mesaje: 261
Membru din: Lun Mar 26, 2012 10:20 am

Re: Economizorul de carburant = un alt fel de teapa

Mesaj necitit de morocanosul »

petre67 scrie:Astia trimit mail-uri regulat http://www.combustibil.info/
Nu puneti botul la sa ceva....asa cum o fac de regula Protv-ul care ajuta acesti sarlatani.
Este aceeasi teapa ca si cea cu economizorul de energie electrica. Oare chiar nu se sesizeaza nimeni in tara asta? Sau cei care ar trebui sa o faca resimt economia de carburant?
Am uitat ceva! Cine vreti sa se sesizeze,daca nimeni nu depune o plangere la OPC etc? Daca faci plangere,au sa gaseasca o multime de motive,ba ca e la o dist. necoresp. ba ca nu ai sters conducta bine,ba motorina(benzina nu este de calitate) etc.Si inca ceva important:Cati recunosc ca au fost FRAIERI?
Avatar utilizator
PETRE
Site Admin
Mesaje: 4172
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 8:38 pm

Re: Economizorul de carburant = un alt fel de teapa

Mesaj necitit de PETRE »

morocanosul scrie:cei care chiar vor sa verifice eficienta lor,va rugam sa ne impartasiti si noua rezultatele(bune,rele),promitem sa nu spunem la nimeni!
Eu nu astept parerea nimanui....este clar ca avantajele descrise acolo sunt niste aiureli pentru fraieri.
La cum se lupta acum fabricantii sa scoata masini cu consum redus, ar monta din fabrica trei astfel de pocnitori sa nu mai consume deloc /45/
Ion
Utilizator nou
Mesaje: 12
Membru din: Vin Sep 30, 2011 9:29 pm

Re: Economizorul de carburant = un alt fel de teapa

Mesaj necitit de Ion »

Ce chestie? Se aseaza moleculele in forma de pluton si bat pas de defilare /208/ ....probabil doar pana in carburator sau la injectoare. Acolo intra iar dracii intre ele si l-e amesteca alan-dala /208/
morocanosul
Mester
Mesaje: 261
Membru din: Lun Mar 26, 2012 10:20 am

Re: Economizorul de carburant = un alt fel de teapa

Mesaj necitit de morocanosul »

Din moment ce chiar au cautare(se vand),chiar sunt BUNE! Atentie,pentru comercianti!!! Si cine cumpara,chiar face un bine planetei! Cum? Daca de banii aia cumpara combustibil,polua atm. dar daca a cumparat asa ceva,este o reducere(mica,mica x nr .fraieri),am mai salvat cate ceva! Eu sunt pentru!(a cumpara altii)!
Scrie răspuns